CASA PRIETO/ DOM JEDNORODZINNY
LOKALIZACJA:     LA LAGUNA, TENERYFA
POWIERZCHNIA:  354 m2
KOSZT:           390.000 euro
Casa Prieto usytuowany jest na Starym Mieście w San Cristobal de la Laguna, wpisanym na listę światowego Dziedzictwa Kulturowego i Dziedzictwa ludzkości- UNESCO.

Jest to prosty, 3 piętrowy budynek o powierzchni brutto 353,55 m2.

Koncepcja domu jest wynikiem potrzeby odizolowania się od przestrzeni miejskiej i wąskiej uliczki o intensywnym ruchu samochodowym. To dlatego życie tego domu jest budowane w relacji z wewnętrznym i zewnętrznym dziedziniec. Część domu najbliższa ulicy przeznaczona jest na funkcję garażu, część wejściową oraz bibliotekę. W bardziej oddalonych częściach domu lokalizowane są najważniejsze jego funkcje, które zorientowano na tylny dziedziniec o orientacji południowej.
Materiały wykończeniowe pozwalają uwypuklić prostotę formy dzięki jasnym kolorom tynku, stolarce stalowej oraz posadzce z czarnego bazaltu na parterze- będącym częścią ogólnodostępną. Nie oznacza to jednak, że zapomniano o potrzebie stworzenia poczucia ciepła domu rodzinnego, odzwierciedlającym się w parkiecie oraz stolarce wewnętrznej z litego drewna na piętrach wyższych- prywatnych.

Część wejściowa oraz korytarz komunikacyjny zaskakuje zdecydowanym gestem w postaci ściany z pustaków szklanych o wysokości 2 pięter, która stanowi granicę pomiędzy wnętrzem a dziedzińcem. Wzbogaca ona przestrzeń w efekty rozbitego światła, które przechodząc przez filtr z grubego szkła tworzą grę abstrakcyjnych, wyczulonych na ruch obrazów.
CASA_PRIETO_2.html
CASA_PRIETO.html
STUDIOSTUDIO.html
OFERTAOFERTA.html
ETAPY WSPÓŁPRACYETAPY.html
REALIZACJE
KONTAKTKONTAKT.html
PUBLIKACJEPUBLIKACJE.html
BLOGBLOG.html
STUDIOSTUDIO.html
OFERTAOFERTA.html
ETAPY WSPÓŁPRACYETAPY.html
REALIZACJEREALIZACJE.html
KONTAKTKONTAKT.html
PUBLIKACJEPUBLIKACJE.html
BLOGBLOG.html
KRarchitectspowitalna.html