KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEGO ZBAWICIELA
PRZEZNACZENIE: Obiekt sakralny, pomieszczenia parafii, biblioteka, sala konferencyjna.
LOKALIZACJA:   San Cristóbal de la Laguna, Teneryfa.
Główna idea proponuje luźno ułożone skały (kubatury z surowego betonu) które tworzą cały projekt. Projekt należy odczytywać jako wejście do grobu Chrystusa, odkrywając światło, które penetrowało przestrzeń poprzez odsunięty głaz. Przekierowując spojrzenie odkrywamy Krzyż: nagi i oświetlony. Zmartwychwstanie.

Pomiędzy skalami jest zachowany odstep - szczelina, która służy dostępowi światła i wentylacji naturalnej w budynku. Wszystkie przestrzenie orientują się na te szczeliny. Tworzą one protagujaca przestrzeń, która zapewnia idealne miejsce na organizacje wystaw, idealna dla wytworzenia przestrzeni dialogu pomiędzy zwiedzającymi i użytkownikami.
 
W każdy z modułów skalnych, ściany rozszerzają się ku brzegowi tworząc przestrzenie, które zawierają komunikacje pionowa, toalety, magazyny....
 
W Module najbardziej oddalonym od ulicy (moduł 4) mieszczą się toalety, podczas gdy w kolejnym (module 3) obszerniejszym, znajdują się wielofunkcyjne sale z możliwością podziału dzięki ruchomym ścianką działowym. Z drugiej strony na drugim pietrze mieszczą się przestrzenie do użytku prywatnego Centrum. Moduł 1 i 2 maja tylko jedna kondygnacje, która stanowi przestrzeń kościoła.
AUTOR: MENIS ARQUITECTOS: FERNANDO MENIS
WWW.MENIS.EShttp://www.menis.es
STUDIOSTUDIO.html
OFERTAOFERTA.html
ETAPY WSPÓŁPRACYETAPY.html
REALIZACJE
KONTAKTKONTAKT.html
PUBLIKACJEPUBLIKACJE.html
BLOGBLOG.html
STUDIOSTUDIO.html
OFERTAOFERTA.html
ETAPY WSPÓŁPRACYETAPY.html
REALIZACJEREALIZACJE.html
KONTAKTKONTAKT.html
PUBLIKACJEPUBLIKACJE.html
BLOGBLOG.html
KRarchitectspowitalna.html