VILLA ALVAR/ DOM BLIŹNIAK
LOKALIZACJA:     EL MEDANO, TENERYFA
POWIERZCHNIA:  250 m2
KOSZT:           350.000 euro
Podstawowym celem Willa Alvar było zaprojektowanie 2 dwupiętrowe domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej w pełni dostosowanych do potrzeb osób niepełnospra-wnych, rozumiejąc ten aspekt jako wyposażenie obiektu w ciąg elementów pozwalających osobie o jakimkolwiek rodzaju niepełnosprawność na pełną niezależność.

Fasada budynku jest w wyraźny sposób rozróżniona pomiędzy parterem a pierwszym pietrem. Parter, dzięki znacznym przeszkleniom jest otwarty na ogród. Elewacje pierwszego pietra zaprojektowano z betonowych paneli perforowanych okrągłymi oknami, nadając prywatny charakter strefom wypoczynku.
Prostokątna działka budowlana o powierzchni 500 m2 znajduje się w doskonalej lokalizacji. Parter został rozwiązany unikając jakichkolwiek barier: to tutaj znajduje się salon, jadalnia i kuchnia. Wszystkie przestrzenie są połączone zaś toalety, magazynek, pomieszczenie na urządzenia pomocnicze, oraz schody i winda na pierwsze piętro stanowią wspólny ciąg. Dzięki zastosowaniu wolnej przestrzeni w parterze zapewniono bezpośredni dostęp na zewnątrz osiągając w ten sposób dobre wykorzystanie energii słonecznej, a tym samym dobre oświetlenie, wentylację naturalną oraz dobre warunki klimatyczne wewnątrz budynku. Na pierwsze pięto prowadzi zarówno klatka schodowa jak i podnośnik hydrauliczny. Znajdują się tu sypialnie z łazienkami, wszystkie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podwójna wysokość salonu, pogłębia poczucie otwartej przestrzeni i daje ciekawy widok na perforowana fasadę pierwszego pietra budynku.
VILLA_ALVAR_14.html
VILLA_ALVAR_13.html
VILLA_ALVAR_12.html
VILLA_ALVAR_11.html
VILLA_ALVAR_9.html
VILLA_ALVAR_8.html
VILLA_ALVAR_7.html
VILLA_ALVAR_6.html
VILLA_ALVAR_5.html
VILLA_ALVAR_4.html
VILLA_ALVAR_3.html
VILLA_ALVAR_2.html
VILLA_ALVAR.html
STUDIOSTUDIO.html
OFERTAOFERTA.html
ETAPY WSPÓŁPRACYETAPY.html
REALIZACJE
KONTAKTKONTAKT.html
PUBLIKACJEPUBLIKACJE.html
BLOGBLOG.html
STUDIOSTUDIO.html
OFERTAOFERTA.html
ETAPY WSPÓŁPRACYETAPY.html
REALIZACJEREALIZACJE.html
KONTAKTKONTAKT.html
PUBLIKACJEPUBLIKACJE.html
BLOGBLOG.html
KRarchitectspowitalna.html