WIELOFUNKCYJNA SALA KONCERTOWA W TORUNIU
PRZEZNACZENIE: 2 sale wielofunkcyjne na 1000 y 300 miejsc, kawiarnia, sale konferencyjne, pomieszczenia administracyjne.
LOKALIZACJA:  Toruń, Polska.
Do budynku docieramy od strony Alei Solidarności przedłużenia ulicy Chełmińskiej. W miejscu spotkania tych dwóch ulic, jak przedstawiają to mapy historyczne, znajdowała się jedna z głównych bram do miasta. To najkrótsze połączenie z Toruńską Starówką sugeruje aby zorientować główną fasadę budynku na ta właśnie ulice. Widziany on będzie już na wysokości Rynku Staromiejskiego i przekształci się w wyjątkowe zakończenie osi widokowej ulicy Chełmińskiej. 

Podzielony rzeźbiarsko na 4 moduły, gra z przestrzenią. Cięcia pomiędzy bryłami, szczeliny powstałe by izolować akustycznie poszczególne moduły, zapewnić im dostęp światła, komunikować ze sobą i z zewnętrznym światem. Kreuje wyjątkowe przestrzenie, zarówno wewnątrz  poszczególnych modułów  jak i w przestrzeniach które powstają między nimi. 

Nie tylko zewnętrzny wygląd budynku jest wyjątkowy,  sposób funkcjonowania wnętrza również proponuje rewolucyjne idee. Przestrzenie publiczne i prywatne są jasno oddzielone. Wszystkie części o charakterze przestrzeni publicznej, łączą się, tworząc jednolitą przestrzeń przenikającą poprzez poszczególne moduły i piętra budynku. Daje to efekt niezwykłej płynności wnętrza i komunikacji między poszczególnymi elementami programu funkcjonalnego. Otwory wyrzeźbione w bryłach budynku przenikają się z zewnętrzem zamazując wyraźna między nim granice.
AUTOR: MENIS ARQUITECTOS: FERNANDO MENIS
WWW.MENIS.EShttp://www.menis.es
STUDIOSTUDIO.html
OFERTAOFERTA.html
ETAPY WSPÓŁPRACYETAPY.html
REALIZACJE
KONTAKTKONTAKT.html
PUBLIKACJEPUBLIKACJE.html
BLOGBLOG.html
STUDIOSTUDIO.html
OFERTAOFERTA.html
ETAPY WSPÓŁPRACYETAPY.html
REALIZACJEREALIZACJE.html
KONTAKTKONTAKT.html
PUBLIKACJEPUBLIKACJE.html
BLOGBLOG.html
KRarchitectspowitalna.html